Cykl podcastów #MówiąDrzewa - Aleje dla bioróżnorodności
News

Ciekawa inicjatywa medialna Fundacji EkoRozwoju (FER), która zaprasza do słuchania podcastów o drzewach. Cykl podcastów powstaje w ramach projektu “Obywatele dla drzew – drzewa dla klimatu”. W pierwszym odcinku wystąpiły Magdalena Berezowska-Niedźwiedź i Sabina Lubaczewska, które od lat szkolą, interweniują i edukują, by ludzie mniej drzewom szkodzili, a bardziej pomagali.

Rozmowę znaleźć można w serwisach Anchor i Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/uMt1dpAhmsb, a także na YouTube: https://youtu.be/yYFC9fQGZ7g

Drugi podcast to rozmowa Krzysztofa Smolnickiego i Piotra Tyszko-Chmielowca. Rozmawiają, jak geolog z arborystą: o kruchości, śmiertelności, ale i niezwykłej zdolności drzew do regeneracji. Znalazło się w tym dialogu także miejsce na wspomnienia, podsumowania, marzenia, ale i dygresje oraz nieoczywiste skojarzenia: od aluzji do kariery politycznej Churchilla, aż po rozważania o “mózgu” i “układzie nerwowym” drzew.

Rozmowa do odsłuchania na Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/ViY1BOhyWsbA, a także na YouTube: https://youtu.be/JWbxTfmKjkU

Na deszczowy wieczór (i nie tylko!) polecamy kolejny odcinek cyklu podcastów #MówiąDrzewa na kanale #za5dwunasta. Tym razem urozmowa będzie się toczyła wokół opinii: co Polki i Polacy sądzą o drzewach i jak nasze podejście zmieniało się w ciągu ostatnich lat. Dr Beata Pachnowska (IMAS International, Instytut Drzewa) przybliża wyniki badań ankietowych, które prowadziła od 2015 r. i rzuca nieco światła na mechanizmy psychologiczne, które odgrywają rolę w postrzeganiu przyrody. Czy boimy się drzew? Ile wolności jesteśmy gotowi  dla niej poświęcić? Co z ryzykiem? Nie zdradzimy żadnych szczegółów – dajcie się zaskoczyć podczas słuchania!

Rozmow w serwisie Spotify: https://spotifyanchor-web.app.link/e/wixbj5y59sb, a także na YouTube:

Źródło: www.fer.org.pl

Czcionka