ZNAMY FINALISTÓW KONKURSU DRZEWO ROKU 2023 - Aleje dla bioróżnorodności
News

16 drzew z całej Polski – dęby, cisy, buki, kasztanowiec, brzoza, lipa i sosna to tegoroczni finaliści organizowanego przez Klub Gaja konkursu Drzewo Roku, którego celem jest zwrócenie uwagi na ciekawe, wiekowe drzewa jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. Już w czerwcu te ulubione przez społeczności lokalne drzewa, otoczone ich troską i opieką, rywalizować będą o tytuł Drzewa Roku 2023.

Wśród finalistów 13 edycji konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja mamy drzewa – świadków historii, drzewa z legendą, drzewa, które dają ciszę, spokój i przestrzeń, a także inspirują do podejmowania różnych inicjatyw ekologicznych, drzewa uratowane przed wycinką i te, o których ochronę miłośnicy drzew ciągle jeszcze walczą, doceniając ich znaczenie w ochronie klimatu i bioróżnorodności.

Tegoroczna edycja konkursu Drzewo Roku Klubu Gaja zgromadziła ponad 40 zgłoszeń drzew z całej Polski, które od pokoleń są częścią lokalnej społeczności, przyrody, kultury i historii. Obecnie zakończyliśmy pierwszy etap konkursu, w którym Jury – złożone ze specjalistów różnych dziedzin i miłośników drzew zarazem – wybrało 16. finalistów. Który z nich zostanie Drzewem Roku 2023 dowiemy się już w czerwcu tego roku podczas głosowania internetowego na www.drzeworoku.pl  Zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj w konkursie europejskim w 2024 roku.

Finaliści konkursu Drzewo Roku 2023 zostali szczegółowo przedstawieni na stronie internetowej: www.swietodrzewa.pl

Źródło:

Zagłosuj na przyrodę i wybierz Drzewo Roku 2020

Czcionka