Z życia projektu: czerwcowe montaże koroblasków - Aleje dla bioróżnorodności
News

Federacja Zielonych „GAJA” w ramach projektu INT 142 „Aleje dla bioróżnorodności” ściśle współpracuje z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (ZZDW w Koszalinie), który jest Partnerem wspierającym projektu. Jednym z działań realizowanych wspólnie jest montaż koroblasków na drzewach rosnących wzdłuż dróg wojewódzkich w Zachodniopomorskiem. Koroblaski przyczyniają się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa zmotoryzowanych użytkowników dróg.

Koroblaski są montowane od kwietnia br. W miesiącu czerwcu miały miejsce kolejne realizacje – tym razem w granicach Rejonu Dróg Wojewódzkich RDW Białogard:

– przy drodze wojewódzkiej nr 151 biegnącej przez gminę Brzeźno zamontowano 50 koroblasków (realizacja od 17 do 24 czerwca)

– przy drodze wojewódzkiej nr 162 biegnącej przez gminę Świdwin i Brzeźno drogowcy zamontowali 70 koroblasków (realizacja w okolicach miejscowości: Buczyna, Wilczkowo, Brzeźno i Więcław w okresie od 6 do 15 czerwca)

– przy drodze wojewódzkiej nr 163 w gminie Dygowo – m. Czernin (realizacja 17 czerwca)

– przy drodze wojewódzkiej nr 167 w gminie Tychowo – Tychowo – Trzebiszyn (realizacja 15 czerwca)

oraz w granicach Rejonu Dróg Wojewódzkich RDW Koszalin:

– przy drodze wojewódzkiej nr 205 biegnącej przez gminę Malechowo drogowcy zamontowali 60 koroblasków (realizacja 23 czerwca)

Czcionka