V FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW 1-2 października 2021r. - Aleje dla bioróżnorodności
Events, News

Fundacja EkoRozwoju z Wrocławia zaprasza wszystkich przyjaciół drzew, aktywistów, profesjonalistów, władze samorządowe, urzędników, zarządców zieleni, którzy szukają pomysłów jak skutecznie chronić, opiekować się drzewami i angażować do tego innych,  na ogólnopolskie V FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW poświęcone standardom, zmianom prawnym i działaniom społecznym dla drzew, które odbędzie się 1-2 października 2021r. w Zamku Kliczków k. Bolesławca

Po fali wycinek, która stała się faktem w wielu miastach i wsiach Polski, powoli i w niektórych kręgach zmienia się podejście do drzew, które są przecież najważniejszym elementem zielonej infrastruktury. To dobry moment by w szerszym gronie podyskutować o pilnych wyzwaniach i możliwościach wprowadzania zmian. Rosnąca świadomość, współpraca aktywistów i urzędników to warunek utrzymania drzew w naszym otoczeniu.

Gościem Forum będzie Pani Katharina Dujesiefken z BUND Mecklenburg-Vorpommern, ekspertka w zakresie ochrony drzew, działaczka na rzecz zachowania alej w Niemczech, liderka rowerowego rajdu wzdłuż Niemieckiego Szlaku Alej (Deutsche Alleenstrasse).

Podczas Forum zostaną przedstawione Standardy ochrony drzew wypracowane z udziałem ekspertów . Będzie również możliwa wymiana  doświadczeń wynikających z ich wdrażania na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.

Ważnym momentem wydarzenia będzie też sesja dotycząca koniecznych zmian prawnych, które umożliwią realną dbałość o zieleń. Przygotowane zostały pewne propozycje rozwiązań, które organizatorzy Forum zamierzają omówić z uczestnikami.

Program oraz szczegóły na stronie www.fer.org.pl

Czcionka