Uroczyste otwarcie alei transgranicznej Buk/Blankensee już 15 września - Aleje dla bioróżnorodności
Events, News

W najbliższą środę, 15 września br. zostanie oficjalnie otwarta Aleja transgraniczna na przejściu Buk/Blankensee

Z radością informujemy o uroczystości oficjalnego otwarcia alei transgranicznej, która została posadzona po obu stronach granicy polsko-niemieckiej, jako działanie w ramach projektu Aleje jako ostoje bioróżnorodności. Ochrona alej przydrożnych jako korytarzy ekologicznych i siedlisk przyrodniczych w celu zachowania bioróżnorodności w województwie zachodniopomorskim oraz w powiecie Vorpommern-Greifswald.
Razem z Partnerem niemieckim projektu – Powiatem Vorpommern-Greifswald – posadziliśmy 100 młodych drzew na bezdrzewnych odcinkach drogi – 50 po stronie polskiej i 50 po niemieckiej. Aleja ta ma przede wszystkim charakter symboliczny – wśród społeczności lokalnej oraz polskich i niemieckich obywateli przekraczających granicę, widok alei transgranicznej ma przede wszystkim kształtować pozytywny wizerunek alei przydrożnej, jako symbolu łączenia dwóch narodów.

Wydarzenie odbędzie się po stronie niemieckiej – na parkingu przy przejściu granicznym. Ze względu na ograniczenia pandemiczne w otwarciu alei nie weźmie udziału publiczność i będzie miało ono formę wydarzenia prasowego.

Program wydarzenia obejmuje:

10:00-10:10    powitanie i informacja o projekcie Aleje jako ostoje bioróżnorodnościdr inż. Jakub Skorupski, Prezes Federacji Zielonych „GAJA”
oraz Carl Moritz Bandt, przedstawiciel Partnera Projektu

10:10-10:30    wystąpienia gości – Jörg Hasselmann Zastępca Starosty Vorpommern-Greifswald, Andrzej Bednarek Starosty Policki, Teresa Dera
Wójt Gminy Dobra, Stefan Müller Burmistrz Blankensee

10:30-10:40    uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej przez zaproszonych gości oraz pamiątkowe zdjęcia

10:40-11:00    pytania dziennikarzy

Relacja z wydarzenia zostanie opublikowana jako news na stronie projektu www.https://aleje-alleen-pomerania.eu

 

 

 

Czcionka