Natura odblokowana – konkurs fotograficzny - Aleje dla bioróżnorodności
News

Z okazji Światowego Dnia Środowiska Europejska Komisja Gospodarcza Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiła konkurs fotograficzny pod tytułem: „Ludzie zamknięci, natura odblokowana: globalny konkurs fotograficzny na temat flory i fauny w czasach COVID-19 na rzecz odbudowy ekosystemów”

Szukamy uderzających zdjęć flory i fauny wykonanych podczas wybuchu COVID-19, aby zwiększyć świadomość na temat alarmującego tempa zanikania naturalnych siedlisk gatunków na całym świecie oraz promować odnowę ekosystemu i różnorodność biologiczną jako podwaliny agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Konkurs będzie otwarty dla zgłoszeń do 15 września 2020 r., po czym panel oceniający, składający się z członków Biur EKG ONZ ds. Lasów i Przemysłu Leśnego i Polityki Ochrony Środowiska oraz fotograf przyrody, wybierze 13 najbardziej imponujących fotografii, które zostanie następnie wykorzystany do zilustrowania kalendarza EKG ONZ 2021 i zaprezentowany na wystawie w Palais des Nations jesienią 2020 r.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do przesyłania własnych zdjęć zarejestrowanych podczas lockdown. Zdjęcia muszą być odpowiedniej jakości, jednakże nie muszą być wykonywane profesjonalnym standardowym aparatem ani fotografowane przez profesjonalistę. Zdjecia można przesyłać za pośrednictwem witryny. Oficjalna informacja prasowa dostępna jest tutaj

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

Czcionka