Długodystansowy Rajd Rowerowy po Niemieckim Szlaku Alej - Alleenstraße 2020 - Aleje dla bioróżnorodności
News

W 2018 roku, z okazji 25-lecia istnienia Niemieckiego Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße, wyruszyliśmy na nasz pierwszy dalekobieżny rajd rowerowy. W etapach w grupie 19 uczestników z trzech różnych klubów rowerowych pokonaliśmy trasę 1.900 km i 15.000 metrów wysokości od miejscowości Sellin na Rugii do Reichenau nad Jeziorem Bodeńskim. W dziewięciu krajach związkowych i 14 miejscach docelowych dajemy przykład ochrony alej i Niemieckiego Szlaku Alej.

Ten sukces i pozytywna reakcja, jak również nadal utrzymujące się zanikanie alej w Niemczech są dla nas okazją i jednocześnie misją do zorganizowania i przeprowadzenia kolejnego długodystansowego rajdu rowerowego na Niemieckim Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße w roku 2020. Długodystansowy rajd rowerowy rozpoczyna się 1 maja 2020 roku w miejscowości uzdrowiskowej Nordseebad Dangast (Varel), a kończy 21 maja 2020 na wyspie Rugii.

Ponownie nasza trasa wiedzie wzdłuż Niemieckiego Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße, ale tym razem na odcinkach, które nie były brane pod uwagę w 2018 roku. Startując w miejscowości Dangast i kończąc rajd na mecie w miejscowości Sellin na Rugii jedziemy dużym łukiem i łączymy Morze Północne z Bałtykiem. W ciągu 3 tygodni pokonamy około 2200 km, przejedziemy przez 10 krajów związkowych i dotrzemy do 19 lokalizacji etapowych.

Cecha szczególna Tour 2020: Tym razem będziemy jeździć po odcinkach trasy, które nie są oznaczone jako „Deutsche Alleenstraße”. Należą do nich pierwsze trzy etapy w kraju związkowym Dolna Saksonia, gdzie do tej pory nie było żadnego odcinka najdłuższej trasy kulturowej w Niemczech. W tym regionie promujemy nie tylko ochronę alej, ale także uzupełnienie tego Szlaku Alej. Niemiecki Szlak Alej ma niezwykłe znaczenie i chodzi o podkreślenie nieocenionej wartości alej jako dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz nośnika atrakcyjności turystycznej, a także o promocję ochrony i nasadzania nowych alej wśród władz i polityków.

Źródło: BUND Mecklenburg-Vorpommern.

Działanie sfinansowane z Unii Europejskiej ze środków Funduszu LIFE w ramach projektu: LIFE15 GIE/PL/000969 Tree Green Infra

 

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

Czcionka