Długodystansowy Rajd Rowerowy po Niemieckim Szlaku Alej - Alleenstraße 2020 - Aleje dla bioróżnorodności
News

W 2018 roku, z okazji 25-lecia istnienia Niemieckiego Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße, wyruszyliśmy na nasz pierwszy dalekobieżny rajd rowerowy. W etapach w grupie 19 uczestników z trzech różnych klubów rowerowych pokonaliśmy trasę 1.900 km i 15.000 metrów wysokości od miejscowości Sellin na Rugii do Reichenau nad Jeziorem Bodeńskim. W dziewięciu krajach związkowych i 14 miejscach docelowych dajemy przykład ochrony alej i Niemieckiego Szlaku Alej.

Ten sukces i pozytywna reakcja, jak również nadal utrzymujące się zanikanie alej w Niemczech są dla nas okazją i jednocześnie misją do zorganizowania i przeprowadzenia kolejnego długodystansowego rajdu rowerowego na Niemieckim Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße w roku 2020. Dieser Erfolg und die positive Resonanz sowie der weiterhin anhaltende Schwund der Alleen in Deutschland sind für uns eine Anlass und Auftrag zugleich, 2020 erneut eine Radfernfahrt Deutsche Alleenstraße zu organisieren und durchzuführen. Die Radfernfahrt startet am 1. Mai 2020 im Kurort Nordseebad Dangast (Varel) und endet am 21. Mail 2020 auf der Insel Rügen.

Ponownie nasza trasa wiedzie wzdłuż Niemieckiego Szlaku Alej Deutsche Alleenstraße, ale tym razem na odcinkach, które nie były brane pod uwagę w 2018 roku. Startując w miejscowości Dangast i kończąc rajd na mecie w miejscowości Sellin na Rugii jedziemy dużym łukiem i łączymy Morze Północne z Bałtykiem. W ciągu 3 tygodni pokonamy około 2200 km, przejedziemy przez 10 krajów związkowych i dotrzemy do 19 lokalizacji etapowych.

Cecha szczególna Tour 2020: Tym razem będziemy jeździć po odcinkach trasy, które nie są oznaczone jako „Deutsche Alleenstraße”. Należą do nich pierwsze trzy etapy w kraju związkowym Dolna Saksonia, gdzie do tej pory nie było żadnego odcinka najdłuższej trasy kulturowej w Niemczech. W tym regionie promujemy nie tylko ochronę alej, ale także uzupełnienie tego Szlaku Alej. Niemiecki Szlak Alej ma niezwykłe znaczenie i chodzi o podkreślenie nieocenionej wartości alej jako dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz nośnika atrakcyjności turystycznej, a także o promocję ochrony i nasadzania nowych alej wśród władz i polityków.

Informationsquelle: BUND Mecklenburg-Vorpommern.

Finanzierung aus der Europäische Union aus Fördermitteln des LIFE-Fonds im Rahmen des Projektes: LIFE15 GIE/PL/000969 Tree Green Infra

 

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

Czcionka