Bez czarny z Rzeszowa został wybrany Drzewem Roku 2019! - Aleje dla bioróżnorodności
News

W tegorocznej 9. edycji konkursu Drzewo Roku organizowanego przez Klubu Gaja zwyciężył ponad 200-letni bez czarny w Rzeszowie (woj. podkarpackie), zgłoszony przez mieszkankę osiedla! Roślina ma postać drzewiastą, co jest niezwykle rzadko spotykaną formą tego gatunku. Rośnie na skwerze między blokami w samym sercu miasta. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że ono zawsze tu rosło i nie wyobrażają sobie życia bez niego. W 2020 roku ten piękny, kochany przez Rzeszowian bez będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2020!

Rywalizacja w odbywającym się przez cały czerwiec konkursie Drzewo Roku  trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął bez czarny z Rzeszowa uzyskując  2315 głosów internautów. Drugie miejsce zajęła Lipa Anna w Kliniskach Wielkich w gminie Goleniów w woj. zachodniopomorskim z 1905 głosamiTrzeci na podium stanął  Dąb Wolności w Głownie w woj. łódzkim, zdobywając 1400 głosów internautów.

Wyniki konkursu i więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej krajowego organizatora konkursu – Klubu Gaja.

POST A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

Czcionka